Magasiskola -alkotótábor és mesterkurzus

 

Magasiskola – előzetes program

 

Júl. 8. hétfő

- érkezés, bemutatkozás, ebéd

14:00- 15:00   Tóth Krisztina óra

15:30- 16:30   Péterfy Gergely: Van-e történet? Ha van, el lehet-e mondani?

17:00 – 18:00  zörényi László, Jankovics József (Mészöly Miklós Alapítvány)

Irodalom: Tóth Krisztina, Baranyai László, Kukorelly Endre, Péterfy Gergely, Szkárosi Endre


Júl. 9. kedd

10:00 - 11:00              Tóth Krisztina óra

11:30 - 12:30              Baranyai László: Próza-dráma két jó barát: A Chef háza

14:00 – 15:00             Tóth Krisztina óra

15:30 - 16:30              Péterfy Gergely: A történet:konstrukció  vagy a valóság része? Mitől "kerek"? Tényleg kerek-e, ami kerek?

17:00 – 18:00             Az Irodalom Háza Mészöly Miklós Emlékház bemutatása

18:00 – 19:00              Poétika-portrék – Magyar költők interjúi

                                    (Bozók Ferenc, Benke László, Tóth Krisztina, Szkárosi Endre)


Júl. 10.szerda

10:00 – 11:00             Kukorelly Endre óra

11:30 – 12:30             Szkárosi Endre: A költői nyelv olvasatai

15:00 – 15:30             Péterfy Gergely: Történet a drámában és a prózában, darálva és reszelve

15:30 - 16:30              Baranyai László: Próza-dráma két jó barát: dramatizálásról, konkrétan és általában.

17:00 -19:00               Tanulmányi kirándulás

 

Júl. 11.csütörtök

10:00 – 11:00             Kukorelly Endre óra

11:30 – 12:30             Szkárosi Endre: A költői nyelv hangja

14:00 – 15:00             Farkas Zsolt óra

15:30 - 16:30              Győrffy Ákos: Nyomozás 1. A Mészöly-idő

17:00 - 19:00              Tanulmányi kirándulás

 

Júl. 12. péntek

10:00 – 11:00             Győrffy Ákos: Nyomozás 2. Együtt-Nyomozás

11:30 – 12:30             Farkas Zsolt óra

14:00 – 15:00             Tengler slam óra

15:30 – 16:30             Kövér slam óra

17:00 – 18:00              Nagy Ildikó-Noémi-Garaczi László, műhelybeszélgetés

19:00 – 20:00             Irodalom: Garaczi László, Győrffy Ákos, Nagy Ildikó Noémi

20:00 – 21:00              Slam-est: Kövér András Kövi, Tengler Gergely, Szkárosi Endre + hallgatók

 

Júl. 13. szombat

10:00 – 11:00             Győrffy Ákos: Nyomozás 3. Nyomolvasás

11:30 – 12:30             Kukorelly Endre óra

14:00 – 16:00             Közös alkotások órája

17:00 – 18:00             Baranyai László: Próza-dráma két jó barát: bemutató

19:00 – 20:00             Résztvevő hallgatók olvasnak szövegeikből

20:00 – 21:00             Bajdázó (Győrffy Ákos) koncert